صیغه ای

آیا لذت جنسی واجب است؟

سوال

سلام

من کسی را می شناسم که می گوید سکس برای مرد واجب است و با اینکه مجرد است ولی سکس داشته. من وقتی فهمیدم که چنین آدمی است خیلی تعجب کردم؛ چون پسر متدینی است و وقتی به او گفتم این کار گناه دارد، خدا دوست ندارد، گفت که تا حالا با هرکسی که سکس داشتم محرم بودیم و صیغه کردیم. گفت که بنا به نظر بعضی مراجع دختر از یک سنی به بعد میتواند بدون اجازه پدر صیغه کند. گفتم خدا سکس را گذاشته که پایه‌های خانواده محکم‌تر شود ولی اینطوری تو ادم تنوع طلبی میشوی. گفت سکس بهترین لذت دنیاست. من دوست دارم با کسی که قلبا دوستش دارم سکس داشته باشم که از هم لذت بیشتری ببریم. میگه که فرهنگ غلط ما ایرانی هاست که سکس را چیز بدی می دانیم؛ وگرنه خدا راه شرعی گذاشته و اجازه داده که از دنیا لذت ببریم. حالا من نمی توانم این آقا را توجیه کنم. آیا حرف هایش درست است؟ اگر درست نیست من چطور به او بگویم که دارد اشتباه می کند؟ آیا از نظر شرعی حرف هایش درست است؟

جواب

سلام

اینکه شما می گوئید سکس برای پایداری خانواده است کاملا درست است و به همین خاطر باید ازدواج دائم کرد؛ اما این طور هم نیست که سکس فقط منحصر در این راه باشد؛ چون اگر کسی در معرض افتادن به حرام باشد می تواند از طریق ازدواج موقت انجامش بدهد. لذا اگر کسی احساس نیاز کرد و دید که دارد به حرام می افتد می تواند ازدواج موقت کند. چیزی هم که من گفتم هرکس به حرام می افتد باید ازدواج کند منحصر در ازدواج دائم نیست بلکه ازدواج موقت را هم شامل می شود یعنی کسی که امکان ازدواج دائم ندارد برای اینکه به گناه نیفتد می تواند ازدواج موقت کند البته در اینجا ملاحظاتی هست:

اول اینکه: ازدواج موقت نباید جای ازدواج دائم را بگیرد که افراد به جای تشکیل زندگی و ازدواج دائم به دنبال ازدواج موقت بروند؛ چون این طوری ازدواج و تشکیل خانواده تحت الشعاع قرار می گیرد و از بین می رود.

دوم اینکه هرچند ازدواج موقت در جایی که فرد در خطر است و به گناه می افتد نه تنها خوب است بلکه واجب هم هست منتها این نوع ازدواج عمدتا به درد پسرها می خورد؛ آن هم برای رفع نیاز جنسی؛ بخاطر اینکه اگر دختر این کار را انجام بدهد یا پسر برای رفع نیاز عاطفی از او استفاده کند، معمولا علاقه مند می شود و بعدا دل کندن برای او مشکل می شود و کلی باید رنج بکشد تا طرفش را فراموش کند.

بنابراین حرفی که آن پسر زده و گفته :”من دوست دارم با کسی که قلبا دوستش دارم سکس داشته باشم که از هم لذت بیشتری ببریم” کاملا نادرست است؛ بخاطر اینکه رابطه جنسی با کسی که قلبا به او عشق می ورزد باید در قالب ازدواج دائم باشد نه موقت؛ چون سکس موجب می شود علاقه قلبی طرفین بیشتر شود و بعدا وقت جدایی نتوانند دل بکنند و شاید حتی ازدواج بعدیشان هم به مشکل بخورد و نتوانند عشقشان را فراموش کنند و به همسر دل ببندند. بنابراین اگر پسر می خواهد لذت سکس را به همراه لذت عاطفی ببرد، باید سراغ ازدواج دائم برود. اما اگر لذت جنسی صرف را می خواهد اولا نباید با دختر ازدواج موقت کند و ثانیا نباید ارتباط عاطفی در بین باشد وگرنه مشکل ایجاد می شود.

در مورد اینکه ایشان گفته :”فرهنگ غلط ما ایرانی هاست که سکس را چیز بدی می دانیم؛ وگرنه خدا راه شرعی گذاشته و اجازه داده که از دنیا لذت ببریم ما ایرانی ها بی خودی سکس را بد می دانیم”عرض می کنم لذت جنسی هم مثل بقیه لذتهایی که خدا به انسان داده یک وسیله است برای ارامش پیدا کردن و نباید هدف شود و صرفا برای لذت جویی دنبالش برود. بنابراین تنها زمانی خوب است که به عنوان وسیله به کار گرفته شود پس اگر کسی برای جلوگیری از به حرام افتادن و ارامش پیدا کردن این کار را انجام بدهد، خوب است؛ اما اگر احساس نیاز نکند اما برای لذت جویی به سمت سکس برود معلوم است که نادرست است چون در این صورت از وسیله ارامش بودن خارج شده و به هدف تبدیل شده که درست نیست.

پس اصل سکس برای جلوگیری از حرام با ازدواج موقت نه تنها خوب است بلکه واجب هم هست ولی برای لذت جویی صرف نادرست است و چیزی هم که درست است باید به مقدار ضرورت و با غیر دختر انجام شود وگرنه پیامدهای منفیش گریبان گیر فرد و جامعه می شود که هم عشق های بی سر انجام زیاد می شود و هم ازدواج دائم لطمه می خورد.

موفق باشید

۲ دیدگاه

 1. Avatar
  مردک آشغال تو به جای اینکه به دوست متدینت بگی این کار تنوع طلبیه در حالی که خدا هم چنین حرفی نزده بیا تو این سایت و سایت های دیگه در مورد تنوع طلبی خیلی های دیگه در مورد دختر بازی بگو که چه به سر این مردم اورده

  تو گیر دادی الا و بلا به این گیر بدی؟؟؟؟؟جرئت داری زور داری زبان داری برو به اونایی که با دختر بازی تنوع طلبی میکنند اینا رو بگو زورت به اونا نمیرسه به اینا داری گیر میدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟حتما هم میخوای بری همه جا بگی این یک تنوع طلبه تا به سمت کاری که تو اجبار داری میکنه بره حرامی کثیف،تو مگه اختیاردار مردمی مگه این کارها رو میکنی حلال خدا حلاله تو این مشاور عوضی دارید اون رو حرام میدونید میل خودتونه ولی شماها حلال خدا رو نمیتونید حرام کنید،حرام کنید اون دنیا باید جواب بدید

  • Avatar
   کارشناس ازدواج و خانواده

   سلام

   لطفا پاسخ را با دقت بیشتری بخوانید

   تشکر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

12 − 3 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

bigtheme