ازدواج موقت دختر ۳۴ ساله

سوال:

با سلام

ختری هستم ۳۴ ساله و مجرد و دارای مدرک ارشد هستم و تاکنون خواستگاری برای من نیامده. و یک مدتی هست با پسری اشنا شدم و به خاطر اینکه گناه نکرده باشم به هم محرم شدیم. و تازگی ها تمایل شدییدی به داشتن ارتباط جنسی دارد و به من پیشنهاد داده و من به درخواستش جواب منفی دادم و شرایط رو براش توضیح دادم بنده خدا قبول داره ولی چون تحت فشار هست می گه اگر تو به این درخواستم پاسخ ندی مجبور بشم برای این قضیه برم با کس دیگه بشم و به خاط اینکه از هم جدا نشیم دوستان اجتماعی باشیم. حال من موندم که چه کنم چون پسر قابل اعتماد و خوبی هست نمی خوام از دستش بدم چون من هم به همچین ارتباطی احتیاج دارم البته بیشتر عاطفی.این رو هم بگم که امکان ازدواج کردن با پسر مجرد اون هم توی سن من خیلی ضعیفه و شاید درست نباشه به این احتمال ضعیف دلخوش باشم و از لذت های جوانی بهره ای نبرم چون سنم بالاتر بره دیگه اون شور جوانی هم تحلیل میره.

باتشکر

پاسخ سوال:

سلام

اگه مرجع تقلید شما اجازه پدر رو برای ازدواج دختر شرط ندونه، از لحاظ شرعی این رابطه منعی نداره اما چون شما تا به حال ازدواج نکردی از چند جهت بهتره این کار رو نکنی:

۱- فلسفه ازدواج موقت تامین نیازهای جنسیه و چون موقته، معمولا نیازهای عاطفی در اون نقش خیلی کمی پیدا میکنه مگر اینکه مدت زمان اون زیاد بشه که در این صورت باز مشکلات دیگه ای برای شما ایجاد میکنه. لذا اگه صرفا دنبال تامین نیاز عاطفی هستی، باید دنبال ازدواج دائم باشی چون ازدواج موقت نه تنها ممکنه نیاز عاطفی شما رو تامین نکنه بلکه ممکنه ضربه عاطفی هم به شما بزنه.

۲- این رابطه باعث وابستگی بیشتر شما از لحاظ عاطفی به ایشون میشه در حالی که طرف شما بیشتر به مسائل جنسی توجه داره و همانطور که عرض کردم اقتضای ازدواج موقت هم همینه. لذا اگه به هر دلیلی به ازدواج ختم نشه و کار به جدایی برسه، مجبوری رنج زیادی رو برای فراموش کردنش متحمل بشی.

۲- چون شما از ایشون شناخت کافی نداری، ممکنه در صورتی که شما نخوای رابطه رو ادامه بدی، ایشون ول کن نباشه و براتون دردسر درست کنه و حتی بخواد آبروی شما رو ببره که در این صورت مشکلات زیادی ایجاد میشه.

۳- تجربه این رابطه باعث میشه میل شما به رابطه جنسی بیشتر بشه و اگه به این زودی شرایط ازدواج دائمتون فراهم نشه ممکنه تحمل فشار جنسی براتون سخت بشه در حالی که تا زمان نداشتن این تجربه راحت تر میتونی خویشتن داری کنی.

بنابراین پیشنهاد اول اینه که این کار رو نکنی و اگه ایشون قصد ازدواج نداره و صرفا به قصد دوستی با شما مونده، رابطت رو قطع کنی و به فکر ازدواج دائم باشی. سپس برای پیدا کردن فرد مناسب تلاش کنی. برای این کار میتونی از سایت ها و مراکز همسریابی هم کمک بگیری. راهکارهای دیگه رو هم میتونی از اینجا بخونی.

اما اگه به هر دلیلی خواستی چنین رابطه رو برقرار کنی باز هم در صورت وجود این شرایط این کار رو بکن:

۱- با این رابطه احتمال ازدواج دائم شما با طرف مقابل وجود داشته باشه مثلا از لحاظ سنی بین شما تناسب باشه. وقتی چنین احتمالی باشه شما میتونی از این رابطه استفاده کنی تا ایشون رو ترغیب به ازدواج دائم کنی. البته در صورتی چنین چیزی ممکن میشه که اولا شما به رابطه حداقلی اکتفا کنی و طوری رفتار کنی که ایشون کاملا از رابطه سیر نشه بلکه تشنه تر بشه و ثانیا در خلال این روابط سعی کنی با رفتار و برخورد خوب ایشون رو جذب خودت کنی و بعد که این اتفاق افتاد کم کم رابطت رو کم کنی تا ایشون برای ازدواج دائم اقدام کنه.

۲- به هیچ وجه اجازه ارتباط کامل رو نده چون در این صورت ازدواج بعدی شما با مشکل مواجه میشه

۳- در مورد طرف مقابل بیشتر تحقیق کنی و تا زمانی که ازون مطمئن نشدی تن به رابطه نده تا خدایی نکرده مورد سوء استفاده قرار نگیری.

۴- در صورتی که احتمال ازدواج دائم با طرف نبود و شما هم به هر دلیلی نخواستی قید این رابطه رو بزنی، برای اینکه وابستگی عاطفی ایجاد نشه به کمترین حد رابطه اکتفا کنید و بعد رابطه رو قطع کنید.

پیروز و سربلند

۱۱ دیدگاه

 1. Avatar
  باسلام .من به طوراتفاقی به سایت شمااومدم من دختری سی وچهار ساله هستم شش سال قبل عقد بودم وجداشدم تودوران عقد من وپسر عمه ام چندماهی هست که به هم علاقه مندشدیم ولی فعلاشرایط ازدواج راهم نداره من دخترخیلی متدین ومذهبی ولی اون نه حالامیخواستم بگم مامیتونیم باخوندن صیغه محرمیت بین خودمون  تاموقعی که یکی ازما ازدواج کنیم وبتونیم هم دیگر رافراموش کنیم رابطه داشته باشیم البته رابطه مون درحد ساده وظاهر نه عمیق ایا بااین کار من به گناه الوده میشم خواهش میکنم اگر راهی هست که بشه این کارراانجام داد بهم بگین
  • Avatar
   کارشناس ازدواج و خانواده

   سلام

   به سایت مای مشاور خوش اومدید

   اینکه با ایشون محرم بشین و حتی رابطه عمیق هم داشته باشین از لحاظ شرعی مشکلی نداره و مرتکب گناه نمی شین؛ منتها مسئله ای که باید بهش توجه کنین اینه که اگه بنا بر اینه که از هم جدا بشین و نمی تونین با هم ازدواج کنین، ازدواج موقت کار شما رو سخت می کنه؛ چون این کار منجر به وابستگی بیش از پیش شما به ایشون میشه و بعدا که بخواید از هم جدا بشید، ضربه روحی سنگینی رو متحمل خواهید شد.

   • Avatar
    سلام . من ۲۴ سالمه و تا ۳ سال دیگه نمیتونم ازدواج دائم بکنم . خییییییلی تلاش کردم ولی متاسفانه نتووونستم . از طرفی طبع به شدت گرمی دارم و حتی با اطلاح تغذیه و فعالیت های سنگین و روزه هم نتونسسستم از این احساس نیاز کاسته کنم . تصمیم گرفتم ازدواج موقت کنم ولی چطور؟ این خانمهای که ساعتی و ….متعه میشن خییلی اعتمادی به سلامت و به خودشون نیست و در ضمن بیشتر دنبال مبلغ هستند . چطور باید یک خانم مومن و متدین و با عقیده پیدا کنم . باور کنین دنبال هوس نیستم . سن طرف مقابلم هم برام مهم نیست حتی اگر بالای ۵۰ باشن . ولی از این همه فشار روی خودم خسسته شدم . کمک کنین 
 2. Avatar
  ممنونم از این که جوابمو دادین ولی من درست متوجه نشدم اخه مانمیخوایم خونواده هامون درجریان صیغه محرمیت بزاریم حتی درجریان رابطه مون فقط چون نمیخوام گناه کنم باداشتن رابطه میخوایم بین خودمون صیغه بخونیم اگر این کاراشکال ندارد میشه لطفا بهم بگید بعد مدت دلخواه چطور باید صیغه راباطل کنم .

  اگرلطف کنید بهم طریقه صیغه خواندن رابگید خیلی ممنون میشم یعنی نیازی هست کسی به عنوان شاهد باشه یانه خودمون دونفرکافی هستیم

  • کارشناس ازدواج و خانواده
   کارشناس ازدواج و خانواده

   اون چیزی که مسلمه اینه که شما نمی خواید با هم ازدواج کنید و چون به هم علاقه دارین می خواین مدتی با هم محرم بشین و بعد کم کم همدیگه رو فراموش کنین؟

   عرض بنده اینه که اگه می خواین همدیگه رو فراموش کنین راهش این نیست. ازدواج موقت نه تنها کمکی به شما نمی کنه بلکه به خاطر اینکه منجر به وابستگی بیشتر شما به ایشون میشه، جدایی شما از ایشون رو با مشکل مواجه می کنه؛ یعنی چون بیشتر از قبل بهش وابسته می شین به این راحتی نمی تونین ازش جدا بشین و از لحاظ روحی روانی ضربه بدی می خورین. حتی ممکنه برای ازدواج آینده شما هم مشکل ایجاد کنه.

   اساسا ازدواج موقت ازدواجی بدون روابط عاطفی است؛ چون روابط عاطفی نمی تونه موقتی باشه.

   در مورد قسمت دوم سوالتون هم باید عرض کنم خوندن صیغه نیاز به شاهد نداره. متن صیغه و روش خوندن اون رو هم می تونید در رساله مرجع تقیلدتون ببینید.

 3. Avatar

  سلام

  من پسری هستم ۲۲ سال و مقیم خارج از کشور ودر حال تحصیل هستم. تمایل زیادی برای ازدواج دارم ولی پدر و مادرم پیشنهاد می کنند که دوست دختر داشته باشم و من به دلایل شخصی و مذهبی تمایل به اینکار ندارم!

  چه راهکاری برای من دارید؟

  • Avatar
   کارشناس ازدواج و خانواده

   سلام

   همونطور که خودتون می دونید قطعا تامین نیازهای جنسی و عاطفی از هر طریقی غیر از ازدواج مشکلات زیادی هم از لحاظ مادی و هم معنوی برای شما ایجاد خواهد کرد. بهترین راهش اینه که برای ازدواج تلاش کنین و سعی کنین خونواده رو راضی کنین که هر چه زودتر با ازدواج شما موافقت کنن. این کار شدنیه؛ فقط کافیه کمی تلاش کنین.

   مطالب بخش راضی کردن خانواده رو مطالعه کنید.

 4. Avatar
  سلام من ۲۵ هستم و میخوام دختر عمه خودم رو برای مدت کوتاهی مثلا ۱هفته صیغه کنم از اونجایی که ایشون تا حالا ازدواج نکردن میتونه بدون اجازه پدر ازدواج موقت کنه!؟
 5. Avatar
  سلام . من ۲۴ سالمه و تا ۳ سال دیگه نمیتونم ازدواج دائم بکنم . خییییییلی تلاش کردم ولی متاسفانه نتووونستم . از طرفی طبع به شدت گرمی دارم و حتی با اطلاح تغذیه و فعالیت های سنگین و روزه هم نتونسسستم از این احساس نیاز کاسته کنم . تصمیم گرفتم ازدواج موقت کنم ولی چطور؟ این خانمهای که ساعتی و ….متعه میشن خییلی اعتمادی به سلامت و به خودشون نیست و در ضمن بیشتر دنبال مبلغ هستند . چطور باید یک خانم مومن و متدین و با عقیده پیدا کنم . باور کنین دنبال هوس نیستم . سن طرف مقابلم هم برام مهم نیست حتی اگر بالای ۵۰ باشن . ولی از این همه فشار روی خودم خسسته شدم . کمک کنین 
 6. Avatar
  تو اون کارشناسی کردنت

  که معلوم دو زار ایمان سرت نمیشه

  اسلام میگه متعه تو کی باشی نظر میدی

 7. Avatar
  سلام من ۴۲ساله ام متاهل بادختریکه یکباردرنامزدی بایکی طلاق گرفته وایشون ۳۰سال دارند.وبهمدیگه اعتمادکامل داریم.دوستدارهمیم.میتونیم صیغه موقت بهم بخونیم؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شش − 1 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

bigtheme