خانه / مشاوره ازدواج / سن ازدواج / ترس از تغییر فکر و نظر طرف / تردید در انتخاب بعد از رفتن به دانشگاه
تردید در ازدواج بعد از دانشگاه

تردید در انتخاب بعد از رفتن به دانشگاه

سوال:

سلام

اخیرا به من دختری پیشنهاد شده برای ازدواج که مهر امسال میره دانشگاه و قرار که من آخر این هفته برم خواستگاریش ولی یه مشکلی که هست اینه که من میترسم ایشون بعد از رفتن به دانشگاه با توجه به اینکه با یک محیط جدید آشنا میشه و افراد جدیدی رو میبینه آیا ممکن هست که از ازدواج کردن با من پشیمون بشه؟ (البته بعد از نامزد کردن ما) یا حداقل توی دلش یه مقدار از من سرد بشه حتی اگه کامل هم پشیمون نشه، یا من بزارم بعد از دانشگاه رفتن ایشون برم خواستگاریش که بهتر تصمیم بگیره؟ (البته این برای من خیلی سخته) . خیلی ممنون. در پناه حق باشید

جواب:

سلام

فکر می‌کنم منظور شما این باشه که اون دختر وقتی دانشگاه می‌ره و با پسرای دیگه غیر شما برخورد می‌کنه، ممکنه شما رو با اونا مقایسه کنه و فکر کنه شما مرد ایده الش نیستید و اشتباه کرده با شما ازدواج کرده.

عرض می‌کنم این در مورد افراد مجرد ممکنه اما تصور می‌کنم در این زمینه بین مجردان و متاهل‌ها فرق باشه علتشم اینه که ادم مجرد هم نگاههاش و هم برخوردهایی که می‌کنه و هم نگاهها و برخوردهایی که نسبت بهش انجام می‌شه انتخابگرانه است یعنی برخورد و نگاه مجردان در چنین محیطهایی ارزیابانه است به این معنی که وقتی با افراد مختلف تعامل و صحبت علمی دارن خودبخود در رفتار و خصوصیات اونا ریز می‌شن هم اونا رو با همدیگه مقایسه می‌کنن و هم تناسب اونا رو با خودشون می‌سنجند و طبیعی است که ممکنه در این مرحله احساسشون نسبت به بعضیاشون عوض بشه و تمایل قلبی به ازدواج با او رو پیدا کنن و معلومه که علت العلل تمامی این برخوردها و در نهایت ایجاد احساس، اینه که مرحله انتخاب همسر هستن.

اما متاهلین که از این مرحله عبور کرده اند طبیعی است که مثل مجردها برخورد و نگاه ریز بینانه در خصوصیات دیگر مجردان نداشته باشند پس دلیلی نداره که در مقام مقایسه اونا با همسرشون بر بیان و احیانا به این نتیجه برسن که اشتباه کرده اند چون اگه این طور باشه باید در محیطهای کاری یا درسی که افراد متاهل در کنار هم هستند باید بسیاری از اونا بعد یه مدت از همسرشون جدا بشن، در صورتی که این طور نیست و اگه در اون محیطها چنین اتفاقی هم بیفته بسیار کمه و علت خاصی داره که ذکر خواهم کرد.

علاوه بر اینکه اگه شما از این مطلب بترسید که نکنه اون دختر تحت تاثیر محیط قرار بگیره در صورتی هم که بعد دانشگاه رفتن بخواد در یه محیط علمی یا کاری دیگر حضور پیدا کنه نباید باهاش ازدواج کنید چون ممکنه اون محیط بر او اثر منفی بذاره.

پس نتیجه اینکه معمولا حضور متاهلین در محیطهای علمی و کاری باعث اثر گذاری منفی بر اونا نمی‌شه البته در یه صورت ممکنه مشکل ایجاد بشه اونم اینه که متاهلین در زندگی با همسر مشکل داشته باشن و یا اهل رعایت حریم با جنس مخالف نباشن و به راحتی با نامحرم ارتباط صمیمانه برقرار کنن که در این صورت امکان ایجاد علقه قلبی وجود داره اما اگر رابطه بین همسران کاملا عاطفی و عاشقانه باشه و حریم ارتباط با نامحرم رو هم حفظ کنند مشکلی پیش نمیاد چون علاوه بر اینکه خود فرد متاهل حریم نگه می‌داره، حتی افراد مجرد اهل رابطه هم معمولا حریم متاهلانی رو که طالب ارتباط نیستند نگه می‌دارند و تا خودشون نخوان بهشون نزدیک نمی‌شن.

پس نتیجه اینکه اگه شما با اون دختر ازدواج کنید و رابطه عاطفی خوبی با هم داشته باشید در صورتی که اون اهل رعایت حریم با نامحرم باشه به گونه‌ای که از ایجاد هرگونه صمیمیت با نامحرمان جلوگیری کنه و به رابطه رسمی و محترمانه اکتفا کنه مشکلی پیش نمیاد.

موفق باشید

۱ دیدگاه

  1. Avatar
    بله. این امکان وجود داره. ممکنه کاملا از شما سرد بشه. وقتی دانشگاه بره ممکنه با خیلی ها دوست بشه. دیدگاهش به زندگی تغییر می کنه. روابط آزادش بیشتر می شه. با جنس مخالف راحت تر می شه و به اصطلاح روش بازتر می شه و این تفاوت و شکاف زیادی رو بین شما به وجود میاره. یا باید اونم درس نخونه، شما هم هم درس بخون. یا بیخیالش شو و شخص دیگری رو انتخاب کن. ایه همه آدم قحط نیست. علاقه هم مجددا ایجاد می شه خیلی راحت.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

2 × سه =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

bigtheme