خانه / مشاوره خانواده / اخلاق و اعمال نامناسب همسر / رفیق باز / همسرم بیشتر وقتش را با دوستانش می‌گذراند
رفیق بازی شوهر

همسرم بیشتر وقتش را با دوستانش می‌گذراند

سوال:

سلام

همسرم بیشتر وقتش را با دوستانش می‌گذراند و حتی بعضی شبها را هم با آنها می‌گذراند. خیلی کم با اقوام رابطه دارد و وقتی هم که پیشنهاد می‌دهم مهمانی یا مسافرت برویم بهانه می‌آورد. با اینکه در دوران عقد به سر می‌برویم، اما من نگرانم که این رفتار یا عادت همسرم-اگر بشود اسمش را عادت گذاشت- ترک نشود و مشکلاتی در آینده برای زندگیمان به وجود آورد. چگونه این مشکل را حل کنم؟ چگونه وقتی همسرم مرتکب اشتباه می‌شود او را متوجه اشتباهش کنم که ناراحتی پیش نیاید. آیا قهر راه حل مناسبی است؟

جواب:

سلام

کم نیستند افرادی که مثل همسر شما با دوستانشان ارتباط زیاد دارند و علتش هم این است که از بودن در کنار دوستانشان لذت می‌برند و در کنار آنها به آنها خوش می‌گذرد. لذا چاره کار فقط این نیست که این نوع افراد از این کار منع شوند؛ چون ممکن است هرچند خودشان هم بخواهند -بخاطر لذتی که می‌برند- نتوانند دوستانشان را ترک کنند یا حتی رابطه شان را کم کنند. بنابر این بهترین راه حل این است که روی تمایل چنین افرادی اثر گذاری شود که یا میلشان نسبت به ارتباط با دوستان کم شود و یا اینکه تمایل شدیدی نسبت به انجام کاری دیگر در آنها ایجاد شود که جایگزین ارتباط با دوستانشان شود.

پس برای اینکه تمایل همسر شما به ارتباط با دوستان کم شود می‌توانید به او تذکر بدهید که ارتباط زیادش با آنها ممکن است سبب شود که از موارد مهم و با اهمیت باز بماند و یا بخاطر رفت و امد نکردن و مهمانی نرفتن شاید رابطه‌اش با دیگران خراب شود یا نبودنش در کنار همسر امکان دارد سبب شود که رابطه‌اش با همسرش تیره شود. پس در حقیقت در این مرحله پیامدهای منفی رابطه زیادش با دوستان به او تذکر داده می‌شود تا بلکه به خودش بیاید و متوجه شود که کارش نادرست است و در نتیجه رابطه‌اش را کم کند.

اگر این روش جواب نداد و او علی رغم ضررهای فوق، باز هم رابطه‌اش را ادامه داد، در این صورت اگر ادم بی خیال و بی تفاوتی نسبت به اطرافیانش نیست، ممکن است علتش این باشد که تمایلش به ارتباط با دوستان شدید است و لذا به هیچ قیمت حاضر نیست رابطه‌اش را با آنها کم کند. در این زمان تنها راه موثر، زیاد کردن تمایلی در او است که بتواند در برابر میل ارتباط با دوستان مقاومت کند و او را از این کار باز دارد این تمایل می‌تواند علاقه به ارتباط با همسر باشد که شدید شدنش سبب می‌شود او مجبور شود رابطه‌اش را با دوستان محدود کند تا بتواند به مقدار لازم در کنار همسری که دوستش دارد باشد. بنابر این شما به جای اینکه در برابر اشتباه همسر به فکر قهر کردن باشی باید سعی کنی که جذابیتت را بالا ببری و یک کاری کنی که در کنار تو چنان احساس ارامش کند که تمایلش برای رفتن کم شود و خود او هم میل نداشته باشد سراغ دوستانش برود.

البته میتوانی امیدوار شوی که بعد عروسی وضعیت بهتر شود؛ بخاطر اینکه اولا او می‌داند که بعد عروسی باید تنها مقدار کمی از وقتش را برای دوستانش بگذارد و در نتیجه شاید بدون اینکه چیزی بگوئی ارتباطش را تا حد زیادی با دوستانش محدود کند و ثانیا: بعد عروسی بخاطر رابطه زناشویی خوبی که دارید چسب شما به هم زیادتر می‌شود و او کمتر دلش می‌آید تو را تنها بگذارد. پس اگر همتت را در جذب دل همسر بگذاری شاید بسیار زودتر از زمانی که انتظار داری نتیجه بگیری.

موفق باشید

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

دو × 5 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

bigtheme