خانه / آخرین سوالات کابران / چکار کنم که همسرم چشم چرانی نکند؟
چشم چرانی همسر

چکار کنم که همسرم چشم چرانی نکند؟

با عرض سلام و احترام…
قبلش ازتون تشکر میکنم بابت مشاوره ی خوبی که بهم دادین و حرفاتون خیلی متفاوت و کامل و جامع از مشاورین دیگه بود.
من خانم ۲۵ ساله هستم که مشکلی که میخوام عنوان کنم در رابطه با نگاه همسرم به زنان و دختران دیگه هستش. چند وقت پیش من متوجه خیانت همسرم به خودم شدم و با شما هم مشورت کردم و البته راجع بهش با همسرم صحبت کردیم و ایشون شدیدا اظهار ندامت و پشیمونی و ناراحتی کرد و گفت که سرش به سنگ خورده و بیدار شدن و قول جبران دادن.
اما علاوه بر او اون من یه مشکل دیگه هم دارم و اون از اینجا شروع شده که همسرم از همون اوایل آشنایی گرفته تا الان که چهارسال میگذره خیلی علاقه به نگاه کردن به خانم های علی الخصوص زیباو… داره. البته از بس بهش انتقاد کردم و نشون دادم که نگاهش به اونا ناراحتم میکنه الان نسبتا وقتی باهاش هستم نگاهش به اونا کمتر شده حداقل پیش من اینجور وانمود میکنه.و البته منم نسبت به اوایل خیلی خودمو با این قضیه سازگار کردم و کنار اومدم.
من در زیبایی دست کمی از اونا ندارم و همیشه خودش میگه تو خیلی خشگل تر از اوناییو اونا فقط با بتونه و آرایش اونشکلی میشن! دور از حاشیه. بعد از خیانت همسرم این قضیه بیشتر اذیتم میکنه. و معتقدم که انسان خودش اسباب گناهش رو فراهم میکنه. برای همین عقیده دارم نباید نگاهی به نامحرم بشه تا از گناهان بعدی که به دنبال این نگاه میان در امان باشه.ولی هربار با همسرم صحبت میکنم میگه مگه با نگاه میخوام بخورمش یا میخوام چیکارش کم!!!! تازگیا هم تو اینستاگرام عضو شده و دیگه منبع عکسهای دخترا و ببخشید جنده ها و … رو گیرآورده. و شبها که از سرکار میاد میشینه پای اینستا و کل حواسش به نگاه کردن به عکسهاش جمع میشه…وقتی شکایت میکنم عصبی میشهتا ،دو روز شاید پیش من نگاه نکنه ولی بعد از دو روز همان آش و همان کاسه بازم میشینه پاش…
من نمیگم که اصلا نگاه نکنه فقط میگم هرچیزی حد و اندازه داره. ولی همسرم به هیچ حدی قانع نیست.
این نگاهش از همون اول و حالا بعد از خیانت و اثبات شدن حرفای من خیلی اذیتم میکنه و ادامه زندگی باهاش رو سخت تر میکنه و البته دوسش دارم ولی اعتمادم بهش بعد از خیانتش نابودشد. الان بخاطر دخترم موندگار شدم ولی از ته دلم باورش ندارم و این نگاهش به خانم های دیگه پاهامو سست میکنه واسه ادامه زندگی…اصلا تو وجود و قلبم آرامشی وجود نداره. همیشه ذهنم درگیره و اینکه آینده ام چی میشه با این همه مشکلات…
لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم که دست از این نگاهش برداره و و …. آیا با این اوصاف میتونم ادامه بدم به زندگیم یا جدا شم؟ اگه جدا شم احساس میکنم به آرامش میرسم. هرچند میدونم سختیهای دیگه ای هم داره اونم با وجود یه بچه ولی حداقل به آرامشی که نداشتم دست پیدا میکنم. نمیدونم خواهش میکنم کمکم کنید. ببخشید که با حرفام سرتونو به درد آوردم.

۲ دیدگاه

 1. Avatar
  کارشناس ازدواج و خانواده

  سلام

  خواهش می کنم. انجام وظیفست.

  همه مشکلاتی که شما می گویید درست و قابل قبول است و نباید همسر شما چنین کارهایی انجام دهد؛ اما شما به عنوان یک همسر و مادر نباید یکجانبه به مشکلات زندگیتان نگاه کنید؛ بلکه باید کمی نگاه خود را در این مسئله وسعت دهید. شاید به جرأت بتوان گفت با توجه به شرایط فعلی جامعه که تهاجم فرهنگی به اوج خودش رسیده است؛ در غالب خانواده ها مانند مشکل شما وجود دارد. نگاه و رفتار بی حد و مرز با نامحرم؛ استفاده افراطی از شبکه های مجازی؛ سر و گوش جنبیدن افراد به خصوص مردها و … مشکلات عامی است که گریبان خیلی ها را گرفته. در چنین شرایطی اگر تنها گزینه شما این باشد که از همسر خود جدا شوید تا به آرامش برسید کاملا در اشتباهید؛ چون شرایط بعد از جدایی به مراتب سخت از شرایطی است که الان درگیر آن هستید و فکر نکنید بعد از آن به آرامش خواهید رسید. حتی اگر موفق به ازدواج با فرد دیگری هم شوید، باز هم معلوم نیست ان فرد بهتر از همسر فعلیتان باشد و چه بسا مشکلاتی فراتر داشته باشد. لذا همیشه در مقابل مشکلات اگر به نیمه خالی نگاه می کنید، حتما نیمه پر لیوان را هم ببینید. مطمئنم اگر همه خوبی ها و بدی های زندگیتان را کنار هم قرار دهید، قطعا خوبی های آن به اندازه ای هست که بتواند زندگی شما را حفظ کند. فقط مشکل اینجاست که آنها نادیده گرفته شده اند. بعلاوه اینکه این مشکلاتی که می گویید تا حدودی قابل کنترل است و می توان طوری مدیریت کرد که کمترین آسیب را داشته باشد.
  شما فکر می کنید اگر همسر شما به همین روال ادامه دهد نهایتش چه اتفاقی می افتد؟! ما گاهی اوقات برخی مشکلات را زیادی بزرگ می کنیم و فکر می کنیم دیگر ادامه زندگی با وجود آن غیر ممکن است در حالی که اصلا اینطور نیست. نهایتش این است که همسر شما با این کارهایش آتش هیزم جهنمش را بیشتر می کند. بله شما به عنوان یک همسر باید تمام سعی خود را برای جلوگیری از اشتباهات او بکنید و حتی باید مانع تاثیر گذاری او روی خودتان و فرزندانتان شوید؛ اما اگر نتوانستید او را تغییر دهید باز هم به نظر من ادامه زندگی به بهترین شکلش ممکن است. مطمئن باشید او در این دنیا نمی تواند خسارت جدی به شما وارد کند؛ البته به شرط اینکه شما نگاه خود به زندگی را کمی تغییر دهید؛ یعنی به جای اینکه دائم به زندگی مادی توجه داشته باشید، بیشتر نگاه خود را به زندگی اخروی متوجه کنید. حتی تحمل شما در قبال کارهای همسرتان خود توشه ای است برای آخرت. آنچه خدا به شما در این شرایط توصیه می کند این است که شما اشتباهات او را در زندگی زناشویی خود دخیل نکنید و اصلا فکر کنید او چنین اشتباهاتی مرتکب نمی شود. حتی بهتر از قبل برای او همسر باشید. اگر اینگونه عمل کنید، خیلی راحت از زمانی که بخواهید با او مستقیما درگیر شوید یا از معرکه فرار کنید می توانید اثر گذار باشید. حتی اگر اثرگذار هم نباشید حداقلش این است که آن دنیا پیش خداوند معذورید؛ در حالی که اگر برای او کم بگذارید ممکن است شما هم در گناه او شریک باشید و خدا بگوید کم کاری شما منجر به این اشتباه شد.

  بنابراین به جای فکر کردن به جدایی یا اینکه همسر شما دیگر به شما علاقه ندارد یا …، به فکر این باشید که چطور بهترین همسر باشد. حتی در مورد دوست داشتن هم یک لحظه شک نکنید. درست است که چشم چرانی و دیدن عکس و … گناه بزرگی است؛ اما هیچ کدام از اینها دلیل بر این نیست که همسر شما به شما علاقه ندارد. این را خداوند در ذات مرد قرار داده که می تواند همزمان به چند زن عشق و محبت برورزد. بله اینکه ممکن است علاقه او به زن دیگری غیر شرعی و گناه باشد یک حرف است؛ اما اینکه آن علاقه مانع علاقه او به شما نیست حرف دیگر. نمی دانم متوجه منظورم شدید یا نه. اگر لازم بود بفرمایید تابیشتر توضیح دهم.

  در مورد چشم چرانی هم بهترین راه وارد شدن از در ایمان است. البته در کنار همان روشی که خود پیش گرفتید که از این کار ابراز ناراحتی می کنید. شما باید روی اعتقادات همسر خود غیر مستقیم کار کنید. تشویق او به حضور در مراسمات مذهبی و مسجد؛ دوستی با خانواده های مذهبی؛ مطالعه و … می تواند کارساز باشد.

  در مورد شبکه های مجازی هم یکی از راه هایش همان تقویت ایمان است. در کنار آن برای اینکه مانع این کارش شوید باید با زیرکی وقت او را پر کنید و نگذارید بیکار بماند. باید جذابیتی برای او ایجاد کنید که بیشتر از جذابیت شبکه های مجازی باشد تا بتوانید او را به سمت فضای حقیقی و سالم بکشانید. اینک چگونه به شرایط زندگی و دوست داشتنی های شما بر می گردد.
  این مطلب را هم مطالعه کنید: با شوهر چشم‌چران چه کنم؟
  پیروز و سربلند

 2. Avatar
  حبیب سهرابی
  خانم محترم. اگه ماهواره دارید اونو جمع کنید. یا اگه شوهرتون دوست هرزه دارن سعی کنید ارتباطشو قطع کنید. هرزگی همینجوری نیست بلکه از یه جای ریشه میگیره، بگردد ریشه و سرنخ را پیدا کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شانزده − پانزده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

bigtheme